Szolgálat a sírig

2012. szeptember 10., címkék: diakónia, mrsz, kiss ferenc, mosdósi otthon

„Szeretet az égig, áldozat a vérig, szolgálat a sírig" – így foglalta össze életét és szolgálatát Kiss Ferenc teológiai professzor, diakónus, akit az intézményes diakónia úttörőjének is neveznek. Születésének 150. évfordulója alkalmából hálaadó alkalmat és emléktábla avatást tartottak Mosdóson, a róla elnevezett idősotthonban.

"Eljött a hálaadás ideje"

2010. május 17., címkék: bölcskei gusztáv, velkey györgy, czibere károly, mosdósi otthon, hálaadó istentiszetelet, szeretetszolgálat (mrsz), Háttér

A mosdósi Kiss Ferenc Református Idősek Otthona hálaadó ünnepséget tartott május 7-én. A pályázatnak köszönhetően az előző évben nagy átalakítások valósultak meg az idősek otthonában. A 20 milliós beruházásból lift épült, fürdőszobák újultak meg, kapaszkodók, rámpák kerültek elhelyezésre.

PP – azaz Presbiter Péntek

2010. január 25., címkék: mosdósi otthon, presbiter péntek, Gyülekezeti hírek, somogyi egyházmegye

A Somogyi Egyházmegyében nagy érdeklődéssel kísért Presbiter Péntek rendezvénynek január 15-én a Kaposi Mór Oktató Kórház Mosdósi Kórházrésze adott otthont. Az egykor református tulajdonú intézményben igazi különlegesség volt, hogy presbiterek, gyülekezeti lelkészek voltak együtt, a Szentírás üzenetére és Kálvin ma is érvényes tanítására figyelve.

Új év, új kezdet - beiktatták a mosdósi Kiss Ferenc Református Idősek Otthonának új vezetőjét

2010. január 05., címkék: mosdósi otthon, mátyásné dóra tünde, beiktatás, Hírek

"Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, akkor is ültetnék egy almafát" ez a Lutheri idézet a jelmondata Mátyásné Dóra Tündének, aki január 1-től vezeti a mosdósi intézményt.